תיעוד קשה ממקסיקו: "אף אחד לא עשה כלום לעזור ליוסף לוי ז"ל"

משה גרשונוביץ
כ"ד אב ה'תשע"ט 25/08/19
ביום שלישי שעבר טבע למוות באי קוזומל שבמקסיקו תלמיד הישיבה יוסף לוי ז"ל בעת שביצע פעילות ימית אתגרית. באחד מהסרטונים ניתן לשמוע את המתעד אומר, "הסרטון הזה מצולם בערך 10 דקות שהבנאדם הזה מתחת למים. יש פה סירה של משטרה ומדריכים ששמו ציוד רק אחרי 10 דקות בניסיון לחלץ אותו מתחת למים. אף אחד לא עושה כלום"
באדיבות: בחדרי חרדים
באדיבות: בחדרי חרדים

ביום שלישי שעבר טבע למוות באי קוזומל שבמקסיקו תלמיד הישיבה יוסף לוי ז"ל בעת שביצע פעילות ימית אתגרית באי קוזומל שבמקסיקו.

מחקירה ראשונית עולה כי אחד החבלים שהיה מחובר לאופנוע ים, בו ביצע לוי את הפעילות, נכרך סביב רגלו. הזרם החזק שהיה במקום הצליח למשוך אותו אל מתחת לים, זאת למרות שהוא לבש חליפת הצלה.
יוסף התנדב בבית חב"ד המקומי, ויצא עם חבריו לפעילות אתגרית במים. במהלך הפעילות הוא נסחף פנימה, איבד את הכרתו וטבע למוות.

באחד מהסרטונים ניתן לשמוע את המתעד אומר, "הסרטון הזה מצולם בערך 10 דקות שהבנאדם הזה מתחת למים. יש פה סירה של משטרה ומדריכים ששמו ציוד רק אחרי 10 דקות בניסיון לחלץ אותו מתחת למים. אף אחד לא עושה כלום. יש פה סירות שעשו סיור והלכו."

"אפשר היה להציל את חייו של יוסף אם היו אמצעי הצלה מתאימים ולא מחכים יותר מדי", אומר אדם שנכח במקום ל-MAKO, "אם למדריך שהיה איתו על הסירה היה סכין הכל היה נפתר. גם הפעלת הפיליבורד (רחפן ימיׂ בעת סחף היא בעייתית. אסור היה להפעיל אותו. אחרי שנסחף עברו דקות יקרות עד שקפצו לים להצילו וזה כבר היה מאוחר".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.