הלם בקרקוב: בית חב"ד גורש מבית הכנסת 'אייזיק שול'

משה גרשון-גרשונוביץ
כ"ח סיון ה'תשע"ט 01/07/19
הלם בקרקוב: הקהילה היהודית בעיר גירשה הבוקר את קהילת חב"ד בראשות שליח חב"ד הרב אליעזר גוראריה מבית הכנסת 'אייזיק שול' בו מתקיימים תפילות ומניינים. הבוקר שכרה הקהילה בריונים ונעלה את שערי בית הכנסת

הלם בקרקוב: הקהילה היהודית בעיר גירשה הבוקר את קהילת חב"ד בראשות שליח חב"ד הרב אליעזר גוראריה מבית הכנסת 'אייזיק שול' בו מתקיימים תפילות ומניינים במהלך היום, והוא פתוח בשעות היום למבקרים בתשלום סמלי. המקום משמש כבית חב"ד בקרקוב, ובפתח המבוא שבבית הכנסת קיימים מזנון ופינת יודאיקה ומזכרות.

בית הכנסת אייזיק שול הוא הגדול והמפואר ביותר מכל בתי הכנסיות שבקז'ימייז' העתיקה, מהיפים שבפולין בכלל, ואחד המבנים המפוארים בעיר כולה. הוא אחד משני בית הכנסת הפעילים בעיר (לצד בית כנסת הרמ"א).

הרב גואריה מספר כי "היה לנו חוזה עם הקהילה היהודית לעשר שנים על שכירות של בית הכנסת אייזיק בקרקוב, ובחוזה כתוב שאחרי עשר שנים אם אין הפרה של החוזה, החוזה מתחדש אוטומטית לעוד עשר שנים. הקהילה החליטה שהיא רוצה עכשיו שכירות גבוהה מאוד של 25 אלף זלוטי/שקל בחודש, וכמובן שהתנגדנו".

העורך דין שלנו אמר שאנחנו לא צריכים לשלם את הסכום הזה כי זה לא חוקי לבקש. הבוקר שכרה הקהילה בריונים ונעלה את שערי בית הכנסת.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.