ערב ר"ח אלול: מאות מתפללים בתפילה בקבר יהושע בן-נון

משה גרשונוביץ
א' אלול ה'תשע"ט 01/09/19
לקראת ראש חודש אלול, כ-600 בני אדם הגיעו ביום חמישי לתפילה מיוחדת סמוך לקברו של יהושע בן נון בכפר כיפל חארס שבשומרון. ראש המועצה שומרון, יוסי דגן אמר: "נמשיך לשמר את המקומות הקדושים בשומרון למען הדורות הבאים"
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

לקראת ראש חודש אלול, כ-600 בני אדם הגיעו ביום חמישי לתפילה מיוחדת סמוך לקברו של יהושע בן נון בכפר כיפל חארס שבשומרון. ראש המועצה שומרון, יוסי דגן אמר: "נמשיך לשמר את המקומות הקדושים בשומרון למען הדורות הבאים".

הכניסה התקיימה לקראת ראש חודש הרחמים והסליחות, וכחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון באמצעות מנהלת קבר יוסף והמתנדבים הרבים המסייעים שם, ובליווי צה"ל. 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר הערב: "אנחנו נמשיך לקיים את חובתנו לעם היהודי, לשמור ולשמר את המקומות הקדושים בשומרון. ובהם את קבר יהושע בן נון. חלק מזה היא שמירה על תנועה מתמדת והבאת מתפללים מכל רחבי הארץ לפקוד את המקומות הקדושים ולהתפלל בהם. הזכות של הדור שלנו לפקוד מקומות שאלפי דורות רק חלמו עליהם לא תסולא בפז ואנחנו נמשיך לשמור על המקומות הללו: קבר יהושע בן נון, קבר יוסף,  למען הדורות הבאים. אנחנו מצפים מממשלת ישראל לקחת צעד אחד קדימה ולהחיל ריבונות על יו"ש ובוודאי על המקומות הקדושים". 

דגן הודה למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון, לחטיבת אפרים שליוותה את הכניסה ולאלפי המתפללים המגיעים מכל רחבי הארץ מדי חודש ומסייעים לשמור על הגחלת.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.