מנהטן: נשיא אוקראינה נפגש עם רבני חב"ד ושיבח את פועלם

משה גרשנוביץ
כ"ח אלול ה'תשע"ט 28/09/19
משלחת חב"ד נפגשה במלון בניו יורק עם נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי שהוקיר את מאמציהם לטובת אוקראינה * זלנסקי שיבח את פעילות חב"ד באוקראינה במשך 29 השנים האחרונות, ודיבר על אוקראינה כאומה של יציבות ובטוחה עבור הקהילה היהודית

משלחת חב"ד נפגשה במלון בניו יורק עם נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי שהוקיר את מאמציהם לטובת אוקראינה. הפגישה אורגנה על ידי איגוד הקהילות היהודיות באוקראינה והשתתפו בה נציגים מכל הארגונים היהודיים בארה"ב.

הרב שמואל קמינצקי רב איגוד הקהילות היהודיות באוקראינה פתח את המפגש הייחודי הזה והודה לנשיא על תמיכתו האיתנה ב-174 הקהילות היהודיות באוקראינה.

בדבריו נזכר הרב קמינצקי כי המפגש מתרחש בכ"ה אלול יום בריאת העולם, "יום המסמל את תחילתם של התחלות חדשות ותקווה לאוקראינה תחת הנהגתו הדינמית של הנשיא החדש"

זלנסקי שיבח את פעילות חב"ד באוקראינה במשך 29 השנים האחרונות, ודיבר על אוקראינה כאומה של יציבות ובטוחה עבור הקהילה היהודית

הנשיא זלנסקי הבטיח להנציח את זיכרון קרבנות השואה על ידי בניית אנדרטת בבאי יאר וקרא להם להמשיך בתמיכתם בארצו. הוא הזמין אנשי עסקים אמריקאים וישראלים לבוא ולהשקיע באוקראינה.

כל הדוברים חזרו על תמיכתם בממשלת אוקראינה החדשה בגלל הרפורמות שלהם, והזכירו את הקשר העמוק והקשרים ההיסטוריים של אוקראינה עם העם היהודי.

ר' רפאל רוטמן סגן יו"ר ההנהלה של איגוד הקהילות היהודיות באוקראינה תקע בשופר לכבוד חג ראש השנה ומאיר סטמבלר יו"ר איגוד הקהילות היהודיות באוקראינה העניק לנשיא מחזור מעור עם תרגום לרוסית

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.